Dołącz do nas!

Szukamy praktykantów! Jeśli lubisz i potrafisz pisać, interesuje Cię miejska tematyka i chcesz spędzać z nami dwa razy w tygodniu czas w naszej warszawskiej redakcji – zapraszamy!

Magazyn Miasta jest pierwszym w Polsce interdyscyplinarnym pismem o tematyce miejskiej. Wydawany od 4 lat przez Res Publikę i Instytut Badań Przestrzeni Publicznej jako jedyny magazyn w Polsce zbiera informacje z kraju i świata dotyczące życia w mieście, w tym m.in. aktywizacji mieszkańców, terenów zielonych, polityki mieszkaniowej, starzenia się miast czy radykalnych sposobów zarządzania miastem.

Od zeszłego roku wydajemy też międzynarodową, anglojęzyczną edycję magazynu. Zarówno polskie, jak i europejskie wydanie ukazuje obecnie się w nowej formie graficznej, ale dalej wierni jesteśmy naszemu merytorycznemu profilowi.

Poszukujemy dwóch osób, które:

  • interesują się tematem rozwoju miejskiego i pracują lub chcą pracować w tym obszarze (piszą, badają, animują, projektują lub chcą to robić),
  • zasilą redakcję pisma swoimi pomysłami i zaangażowaniem,
  • będą sprawnymi researcherami, potrafią odnaleźć się w zespole, współdziałać i pracować nawet pod presją czasu,
  • posługują się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym i są w stanie czytać ze zrozumieniem artykuły z anglojęzycznej prasy.

W ramach praktyk oferujemy:

  • 3 miesiące nieodpłatnej współpracy (październik-styczeń),
  • wsparcie w zakresie redakcyjnym oraz badawczym,
  • pełnoprawny udział w codziennych pracach redakcji (zebraniach, kolegiach),
  • udział w konferencjach i projektach badawczych,
  • elastyczne godziny pracy w centrum Warszawy w 2 dni robocze w tygodniu w siedzibie redakcji

Jeśli nie boisz się wyzwań, potrafisz pisać w porywający sposób, nie lubisz nudy i stawiasz przed sobą ciągle nowe wyzwania, to ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Redakcja Magazynu Miasta i program DNA Miasta czekają na Twoje wsparcie. Wyślij CV oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego chcesz do nas dołączyć na adres redakcja@magazynmiasta.pl do 8 października. W tytule e-maila wpisz „Praktyki MM”. W CV koniecznie zamieść swój numer telefonu.

W CV należy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez fundację Res Publica zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.