Mamy „Pióro odpowiedzialności”!

Artur Celiński otrzymał główną nagrodę w konkursie na najlepsze tekstów o CSR za artykuł „Holandia – relacja z innej planety”

Artur Celiński otrzymał główną nagrodę w kategorii „artykuł prasowy – media drukowane i elektroniczne”. Wartością tekstu, według jurorów, było wytrawne połączenie treści i formy, a także przedstawienie ważnego tematu gospodarki obiegu zamkniętego w pasjonujący sposób.

Artykuł „Holandia – relacja z innej planety” został opublikowany w 16. numerze Magazynu poświęconym Ekonomii cyrkularnej”. Tekst możecie przeczytać TUTAJ, a cały numer jest oczywiście dostępny w naszej księgarni.

Konkurs „Pióro odpowiedzialności”, skierowany do dziennikarzy i ekspertów poruszających w swoich tekstach zagadnienia dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju odbył się po raz ósmy. W skład jury, które oceniło zgłoszone artykuły, weszli eksperci branżowi, przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowych oraz naukowcy. Konkurs organizowany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jego celem jest wyłonienie najlepszych artykułów poświęconych tematowi odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju, a także nagrodzenie autorów poprzez przyznanie im statuetek  i dyplomów. W ósmej edycji artykuły zgłaszane były do trzech kategorii: artykuł prasowy – media drukowane i elektroniczne (dziennikarze), artykuł ekspercki – media drukowane i elektroniczne (eksperci), artykuł tematyczny – media drukowane i elektroniczne (dziennikarze i eksperci). W tegorocznej edycji kategoria tematyczna dotyczyła szeroko pojętej współpracy.

W tym roku nagrodzeni zostali również Anita Błaszczak za tekst „Zarządzanie wiekiem to już konieczność” (Rzeczpospolita), Maciej Weryński za tekst „Koniec epoki Carnegiego?” (Dziennik Gazeta Prawna), Paweł Niziński za artykuł „Dobre marki z przesłaniem” (opublikowany w jubileuszowej publikacji organizacji BE.Better), Łukasz Jaszcz, autor tekstu „Czy wolontariat może być benefitem?” („Benefit”), Zofia Leśniewska i Paulina Kaczmarek, które w artykule „Z korzyścią dla pracowników i firm” („Polityka”), prof. Bolesław Rok za tekst pt. „Partnerstwo to podstawa” (publikacja pt. „Partnerstwo w praktyce. Przegląd działań”) oraz Rafał Gębura za artykuł „Jak pomagać nie na pokaz?” („Newsweek”).

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy za przyznanie tego wyróżnienia!