List do czytelników

Wydawanie „Magazynu Miasta” od zawsze napędzają dwie rzeczy – pasja i zaangażowanie redakcji oraz Wasze oczekiwania i zaufanie. Już od dłuższego czasu nie tworzymy Magazynu Miasta „dla Was”. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i niejednokrotnie okazanemu wsparciu możemy uczciwie powiedzieć, że tworzymy go „z Wami”.

Dziękujemy, że jesteście z nami już tyle lat. W międzyczasie udało nam się wydać 18 numerów „Magazynu Miasta” i dwa nasze międzynarodowe roczniki – „Magazyn Miasta: Cities Magazine”. Zrealizowaliśmy z Wami dziesiątki projektów badawczych i edukacyjnych – w Polsce i za granicą i dalej pracujemy nad lepszymi miastami dla nas wszystkich. W tym nad nowymi numerami naszego magazynu, najbliższe ukażą się wiosną i latem.

Szykujemy dla Was właśnie 19 numer polski poświęcony tematyce zieleni w mieście i trzeci rocznik międzynarodowy. Nie udałoby się to, gdyby nie Wy – dziękujemy za Wasze wsparcie i pytania, także tym z Was, którzy nas prenumerują i cierpliwie czekają na nasze kolejne wydania*. Dostaniecie je oczywiście jako pierwsi! Wybaczcie nasze ostatnie opóźnienia w wydawaniu „Magazynu Miasta”. Zmienialiśmy się w międzyczasie – na lepsze! Pomagacie nam w tym na co dzień – Wasze maile i telefony z propozycjami tekstów, ilustracji, wspólnych projektów i sugestie tematów czy pytania o termin wydawania kolejnego numeru to skarb.

Wiecie już pewnie, że jakiś czas temu opuściliśmy Fundację Res Publica. W ślad za tym zmieniliśmy siedzibę i rozpoczęliśmy proces zmiany modelu naszego działania. Zmiana wydawcy i struktury zajęła nam trochę czasu, ale udało się. Już zaraz trafią do Was kolejne efekty naszej pracy, również działań spoza obszaru wydawniczego.

Pamiętajcie, że możemy wesprzeć Was w budowie lepszych miast także za pomocą warsztatów i szkoleń, wystaw, debat, pokazów filmów o miastach, dyskusji wokół nich i materiałów promocyjnych w „Magazynie Miasta”. W każdej chwili możecie nas do siebie zaprosić – z chęcią podzielimy się naszymi wyzwaniami i pomożemy w poszerzeniu Waszej perspektywy patrzenia na miasto. A my zapraszamy do współpracy i do odwiedzania naszej strony www oraz profilu na Facebooku i Instagramie. Obiecujemy, że znajdziecie tam najbardziej aktualne informacje o naszych działaniach, miejskie inspiracje z całego świata, pogłębione teksty oraz komentarze do przemian otaczającej nas rzeczywistości.

Do zobaczenia na mieście!

Marta Żakowska
Artur Celiński
Martyna Obarska

* jeżeli prenumerujecie Magazyn Miasta, bądźcie spokojni – prenumeraty zakupione przed 2019 rokiem obejmują u nas 4 kolejne numery (a nie rok kalendarzowy), jeśli więc ich jeszcze nie otrzymaliście prenumerata będzie aktywna również w tym roku. Jeśli nie jesteście pewni, czy nadal macie aktualną prenumeratę lub chcecie zakupić archiwalne numery napiszcie do nas na maila magazyn.miasta@gmail.com