Populizm miejski

Czy to populizm miejski, czy rzeczywiście będzie nam w miastach lepiej?

W ciągu ostatnich lat wyraźnie zmienił się język debaty publicznej poświęconej miastom i ich rozwojowi. Na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym odbyło się kilka dyskusji o sprawach miejskich, w których dominowała narracja zrównoważonego rozwoju i jakości życia wspólnoty mieszkańców. Jeszcze kilka lat temu większość środowisk poza ruchami miejskimi mówiło o rozwoju miejskim językiem prosto z dyskursu związanego z rozwojem firm.

Czy czeka nas więc rzeczywiście wyraźna seria przemian w polskich miastach i w naszym życiu w nich? Czy też może jest to po prostu atrakcyjna narracja, za którą nie pójdą potrzebne nam odważne, często kontrowersyjne z dzisiejszego punktu widzenia decyzje wpływające realnie na jakość życia różnych grup mieszkańców?

Zapraszamy do posłuchania dyskusji redaktorów Magazynu Miasta. Co dwa tygodnie Martyna Obarska, Artur Celiński i Marta Żakowska omawiają najciekawsze aktualne wydarzenia miejskie. Podcast redaktorów przeplatamy rozmowami z gośćmi – co drugi tydzień nasze miejskie wywiady. Bądźcie z nami – w każdy czwartek po 19-ej na tokfm.pl pojawia się nasz nowy podcast!