Nowy Magazyn Miasta

Konsekwencje kryzysu Covid-19 i związanych z nim niepewności dotknęły również Magazyn Miasta. Żeby przetrwać, musimy zacząć działać inaczej

Drodzy Czytelnicy,

dziękujemy, że jesteście z nami!

Konsekwencje kryzysu Covid-19 i związanych z nim niepewności dotknęły również Magazyn Miasta. Żeby przetrwać, musimy zacząć działać inaczej. Chcemy przy tym podzielić się z Wami naszymi decyzjami od razu po ich podjęciu. Zależy nam, żebyście jeszcze mocniej poczuli się częścią Magazynu Miasta i razem z nami stawili czoła temu, co się wokół nas wszystkich dzieje.

Zawieszamy papier

Pierwsza kwestia to nasze wydania papierowe. Zawsze były one naszym oczkiem w głowie i jednocześnie dużym wyzwaniem finansowym. Udało się – dzięki Wam oraz sponsorom i partnerom, którzy inwestowali swoje środki w nasze przedsięwzięcia, stworzyliśmy 19 polskich numerów i 3 wydania międzynarodowe. Teraz musimy zrobić pauzę – przynajmniej do jesieni tego roku nie zaczniemy pracy nad kolejnymi numerami. Z bólem serca zawieszamy wydawanie papierowej wersji naszego pisma.

Koronawirus zabrał nam sporo elementów naszej skomplikowanej układanki wydawniczo-finansowej. Wielu naszych dotychczasowych partnerów – z różnych względów – nie może dać nam dzisiaj pewności dalszej współpracy. A my nie chcemy dalej nadwyrężać Waszej cierpliwości. Ale! Postaramy się wrócić z papierem jak najszybciej. Dołożymy wszystkich naszych starań, żebyście mogli znaleźć nowy numer Magazynu Miasta pod świąteczną choinką. Wybaczcie przestój!

Newsletter MM i mocny internet

Nie zostawiamy Was jednak w próżni. Czas na dobre wieści. Magazyn Miasta wciąż będzie obecny w Internecie. Na pewno zauważyliście, że uruchomiliśmy ostatnio „Szkołę Budowania Miasta”. Śledźcie nasz profil na Facebooku – regularnie realizujemy kolejne spotkania online. Od początku roku działa także nasza seria podcastów „Miastopoczucie”, czyli rozmowy o mieście i emocjach.

Szykujemy też coś zupełnie nowego – newsletter Magazynu Miasta, czyli cotygodniową dawkę ważnej i potrzebnej wiedzy o miastach. Chcemy wypełnić nim lukę, którą chwilowo poczujecie, nie mając dostępu do naszych kolejnych numerów. Newsletter startuje już 5 maja – dla naszych prenumeratorów. Kolejny może trafić już do każdego – wystarczy się na niego zapisać. Jak? Damy znać już niedługo, tu i na naszym Facebooku. I kolejna dobra wieść – pierwsze cztery numery newslettera będą za darmo dla wszystkich chętnych, prenumeratorzy dostaną go w prezencie aż do końca roku.

Do zobaczenia na mieście

Nie wierzymy już w powrót do „normalności”, ale tylko dlatego, że nie chcemy wracać do tego, co było. Chcemy żyć w zdrowszych i bardziej przyjaznych miastach. Chcemy, by było inaczej. Wierzymy, że razem z Wami zbudujemy drogę do lepszej codzienności. Zapraszamy do współpracy, na wszystkich polach! I dziękujemy za Wasze maile, telefony i rozmowy.

Jesteśmy pewni, że nasze tradycyjne pożegnanie jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej, więc do zobaczenia na mieście! I oczywiście w Internecie.

Marta Żakowska / redaktorka naczelna
Martyna Obarska, Artur Celiński / wicenaczelni