„Miasto 15 minut” – wykład Carlosa Moreno

Zapraszamy na wykład profesora Carlosa Moreno, doradcy merki Paryża. Widzimy się 25 października w Muzeum Warszawskiej Pragi 

Jednym z kluczowych dzisiejszych przełomów miejskich jest wdrażana obecnie w Paryżu koncepcja miasta 15 minut stworzona przez Carlosa Moreno, profesora Université Paris 1 specjalizującego się w systemach złożonych i innowacjach, zwanego specjalnym wysłannikiem ds. smart city merki Paryża, Anne Hidalgo.

Na wykład tej wybitnej gwiazdy współczesnej miejskości zapraszamy również okazji nowego wydania Magazynu Miasta. Wydarzenie odbędzie się w ramach 14. edycji Festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE, która podejmuje temat miejskiego życia ulicy, dziś prawie zupełnie zdominowanej przez samochody.

Prowadzenie: Marta Żakowska, Laboratorium Miasta Muzeum Warszawy, redaktorka naczelna Magazynu Miasta.

Wykład odbędzie się w języku francuskim z tłumaczeniem symultanicznym. Po wykładzie zapraszamy do dyskusji z Carlosem Moreno.

Wykład Carlosa Moreno jest organizowany dzięki współpracy Muzeum Warszawy z Magazynem Miasta. Partnerem wykładu jest Instytut Francuski w Warszawie.

Wydany przez nas wspólnie z Muzeum, 20. numer MM, poświęcony  jest przełomom miejskim – momentom, w których splątany licznymi kryzysami świat miast choć na chwilę odzyskuje nadzieję na lepsze jutro. Więcej informacji o numerze znajdziecie TUTAJ.